وبلاگ شخصی علی پیروزمند

اینجا بازتابی‌ از دغدغه‌مندیها، مطالعات و تأملات من، در باب سیاست، جامعه و زندگی است.

آمریکا در حال سقوط است، زیرا شما نمی توانید یک جمهوری دموکراتیک را با یک جمعیت احمق حفظ کنید!

این مقاله توسط وسط دانیل میسلر در 3 ژوئیه 2020 نوشته شده.

در زمان مطالعه آن به خودم گفتم پسر عجب شرایط مشابهی! یا شاید " عجب آینده‌ی مشابهی" و برایتان ترجمه کردم تا شما آنرا از دست نداده باشید.

اگر معتقد ایران دموکراسی ندارد فکر میکنم مقاله خوبی باشد برای منصرف کردنتان و اگر دارد، نیز فکر میکنم باید بدانیم که حال کشور ما نیز خوب نیست.

.

چرا آمریکا در حال شکست است؟

خب، به هزاران دلیل! من به شما میگویم. ساده سازی بیش از حد ضروری است، احساس می کنم 2020 سال انجام آن است. ما در میان تمام این هرج و مرج، به وضوح نیاز داریم، و من برخی از آنها را برای شما بازگو میکنم..

آمریکا در حال شکست است زیرا پر از افراد احمق است. افراد احمقی که می توانند رأی دهند.

باید جمعیت دانایی داشته باشیم در غیر این صورت دولت ضعیف تری بدست خواهیم آورد. ساده است!

نه، آرام باش! این یک پست برای تعیین راه و روش نیست. نمی‌گویم باید معیارهای جدیدی برای رای‌گیری داشته باشیم.  و من نمی‌گویم که ما باید از یک ایده جدید شروع کنیم. اصلا من اینجا نیستم که درباره این موضوع راه حل ارائه بدهم.

من می گویم آمریکا تمام شده، و در این موقعیت اجتناب ناپذیر است.

 آمریکایی ها بیست سال گذشته را با تفریح کردن در کشورهای در حال توسعه گذراندند، و گفتند که دلیل دموکراسی هرگز این نیست که مردم برای آن آماده نیستند! اینموضوع اغلب واقعیت دارد ، یک شوخیست که درحال اعمال شدن بر ماست.

ما کشوری هستیم که در حال توسعه نیستیم (آمریکا)

  • فقط یک سوم آمریکا فکر میکنند ما بدون نفوذ طبیعی رشد یافتیم
  • بیشتر از دو سوم هزاره ها نمیدانند آشویتس چه بوده. ( هزاره‌ها نام یک نسل است که به متولدین انتهای 1970 و پیش از 2000 گفته میشود. حدودا دهه 60 ما به بعد.  برای مثال دهه شصتی‌ها اولین نسلی هستند که والدینشان از آن‌ها کمک و آموزش می‌گیرند. برای نمونه پدر خانواده در انتظار فرزندش است تا وی برای او دی‌وی‌دی پلیر را راه اندازی کند. ) و آشویتس ( نام یک اردوگاه کار اجباری در لهستان است ) این بند اشاره به آن دارد که نسل های جدیدشان چقدر از تاریخ بیخبرند و اطلاعات عمومی کمی دارند حتی در زمینه های معروف.
  • 40% از امریکایی ها نتوانستند نامزد های Vip جریان انتخابات را نام ببرند. ( لیست نهایی نامزد هایی که در انتخابات شرکت میکنند، مثلا روحانی، رییسی، میرسلیم، قالیباف! )
  • بیش از 45% از امریکایی ها به ارواح شیاطین اعتقاد دارند.
  • بیش از 1فرد در 5 نفر نمیتوانند هیچ شاخه‌ای از دولت را نام ببرند.

 به همین دلیل است که ما ضد واکسن داریم. به همین دلیل است که تغییرات اقلیمی انکار میشود،

به همین دلیل است که ستاره تلویزیونی در واقعیت رریس جمهور میشود! ( اشاره به رونالد ریگان که سه دهه پیش رییس جمهور آمریکا شد و علت شهرت آن بازیگری بود)

واقعا ساده است!  دموکراسی به آموزش نیاز دارد. البته که منظورم مدارک حقوق و کامپیوتر نیست. ( به این فکر کردم که اکنون حتی بخشی از فارغ التحصیلان حقوق ما، توانایی کار با کامپیوتر را ندارند. )

من در مورد آموزش های مقدماتی صحبت میکنم. مثل این نظر که بدانند جنگ بد است! یا اینکه این امریکا ضد نازیست، یا اینکه بدانند بیماری ها از واکسن بدتر هستند! یا اینکه بدانند ماسک زدن در هنگام شروع یک بیماری واگیر، یه اقدام وطن پرستانه است.

آمریکایی ها در 1918 پایان جنگ جهانی اول را جشن میگیرند

( این تصویر مربوط است به 1918 که درآن مردم به خاطر بیماری همه گیری که در آن دوره وجود داشته ماسک به صورت دارند. نویسنده با اوردن این مثال، وضعیت فعلی آمریکا را عقبگردی 100 ساله میداند ) 

ما این را (ماسک زدن) در سال 1920 میدانستیم، اما اکنون که 2020 است نمیدانیم. این صد سال است!

من نمیخواهم که از این موصوع عصبانی شوی، دنبال مقصر هم نگرد، این بازی است که همه بازی میکنند. تسلیم نشو.

  • خوب بود ولی انقد توضیح داشت چیزی نفهمیدم 😅

    پاسخ:
    و متاسفانه بدون توضیحات بی معنا میشد و اغلب شاید متوجه نمیشدن که از چی میگه..
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">